Ruiny zamku w Ogrodzieńcu

Ruiny fotografowałem na Provii 100F, ale bez interesującego efektu i dlatego przetworzyłem zdjęcie na obraz czarno-biały, który jest o wiele bardziej interesujący. Użyłem do tego wtyczki Silver Efex Pro 2 do PhotoShopa, która daje dużą kontrolę nad tym co się robi, można łatwo kontrolować poszczególne obszary szarości w systemie strefowym Adamsa.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Ruiny zamku w Ogrodzieńcu

  1. Piękne! Warto było się pomęczyć. 🙂

    • aamroczek pisze:

      Najbardziej lubię zamieniać kolor w monochropm za Silver Efex Pro 2 -pomocą wtyczki do photoshopa. Mam z nią niestety taki ostatnio kłopot, że przed samym końcem majstrowania wywala mi się razem z Photoshopem i muszę wyłączyć komputer i zaczynać od początku. Muszę tą wtyczkę jeszcze raz zainstalować, może to pomoże. A za słowa pociechy dziękuję.

Możliwość komentowania jest wyłączona.