Sosnowy las na Mazurach

Zrobiłem kiedyś, dawno temu, ale także w okolicach Wikna,  fotografię dorodnego sosnowego lasu tuż po zachodzie słońca, pentaxem 67 na Velvii 50, i ciągle mam ochotę powtórzyć to jeszcze raz, ale aparatem cyfrowym. To co tu zamieszczam, to nie to o co mi chodzi, ale na razie lepszej fotografii nie zrobiłem, bo nie miałem okazji. Trzeba być we właściwym miejscu w odpowiedniej porze z aparatem i statywem…

Lasy w okolicy jeziora Omulew na Mazurach są przepiękne, ale pogody i zachodu słońce nie można sobie wybrać z karty dań w INCOwskiej Gawrze w Wiknie, gdzie byłem przez 4 dni.

Canon EOS-1D X, obiektyw EF 24-105 mm f/4.0L IS USM, ISO 200, f/18, ogniskowa 105 mm. Statyw. 5 zdjęć do HDR: 2.5 s, 1.0 s, 1/3 s, 1/6 s, 1/15 s.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Sosnowy las na Mazurach

  1. Nie wiem, o co (jeszcze) Ci chodzi, ale zdjęcie mi się podoba, tak, jak jest. Natychmiast skojarzyło mi się ze słynnym „Aspens” Ansela Adamsa…

Możliwość komentowania jest wyłączona.