„Przy sobocie, po robocie” w… 1960 roku

Była wtedy w Polskim Radio wesoła audycja zatytułowana „Przy sobocie, po robocie” nadawana w sobotnie popołudnia dla ludu pracującego miast i wsi w nagrodę za wykonywanie 102% normy. Pomysł na tytuł tej fotografii zaczerpnąłem bezczelnie z Polskiego Radia, przedstawia chłoporobotnika czekającego na autobus PKS, aby wrócić na niedzielę do domu. Tak mi się to przypomniało, gdy grzebałem w starych fotografiach. Tego się już nie pamięta.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „„Przy sobocie, po robocie” w… 1960 roku

  1. To lubię, rzekłem, to lubię! 🙂

    • aamroczek pisze:

      Fotogeniczne są te cerowania na portkach, jeżeli tylko z fotograficznego punktu widzenia spojrzeć na sprawę. Mam zdjęcie, nie oryginał tylko kopię, którą sobie zrobiłem, zrobioną około roku 1933 w Bezmiechowej, na szybowisku. Dwóch chłopów z przodu, dźwiga na drągu przód szybowca SG-3, dwóch z tyłu niesie ogon, wspinają się dość stromo z tym szybowcem na górę. Ich portki mają łaty przyszyte sznurkiem. Biedacy dorabiają grosze, ale to rok 1933, może 34 – sądząc po szybowcu, a tu fotę przedstawiciela nowej klasy chłoporobotników też z gaciami pocerowanymi artystycznie… Gwoli prawy nie wszyscy tak mieli, więc dam zdjęcie z niedzieli, też z 1960 roku, zrobione na wspaniałym architektonicznie torze wyścigów konnych na SŁużewcu w Warszawie.

      • Jak jednak różne spojrzenie i upodobania mogą mieć różni fotografowie… 😉 Ja na te dziury w ogóle nie zwróciłem uwagi, podoba mi się „całokształt’, tj przede wszystkim ekspresja. A tak poza tym, to nędza i zaniedbanie są, jak wiadomo, fotogeniczne…

Możliwość komentowania jest wyłączona.