Salonik Ignacego Paderewskiego w Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce

Po pięcioletnim remoncie otwarte zostało Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce. Sfotografowałem między innymi ekspozycję poświęconą Ignacemu Paderewskiemu, wyposażoną w dwa piękne portrety: Paderewskiego i jego żony, przekazane Muzeum w pięcioletni depozyt przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana Piotra Glińskiego.

Fotografując zrobiłem 2 zdjęcia do HDR: 0.0 EV i -2.0 EV, jednak wykorzystałem tylko naświetlone poprawnie a to za sprawą programu Capture One 11, który ma funkcję HDR i potrafi nadmiernie naświetlone partie obrazu użytecznie poprawić. W tym przypadku chodziło o mocno prześwietlone  okno.

Aparat Canon EOS-1D X, obiektyw Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM, ogniskowa 24 mm, stabilizator obrazu włączony. Tryb fotografowania M: przysłona f/8, migawka 1/40 s, ISO auto 2000.

Ps. Czwarte wydanie „Książki o fotografowaniu” po korektach, trwają dyskusje nad wyborem fotografii na okładkę.


Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.