KONSTRUKTOR – książka o tym jak powstawały i powstają polskie samoloty

Przez  dwa lata rozmawiałem z inż. Andrzejem Frydrychewiczem, konstruktorem Wilgi, Kruka, Orlika i innych samolotów, a w ostatnim czasie patrolowej Osy i odrzutowego samolotu Flaris. Informacje o tym jak to rzeczywiście było są więc prosto ze źródła, Frydrychewicz był Głównym Konstruktorem zakładów PZL-Okęcie w Warszawie. Książka niedługo zniknie ze sprzedaży więc zachęcam do zainteresowania się nią, także tych, którzy zaglądają na mój blog z zagranicy, z Anglii z USA. Poniżej można się zorientować, że jest dobrze udokumentowana ilustracjami, nie jest to całość, ale większa część. Cena książki niska, bo dofinansowana przez Wojskową Akademię techniczną, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych i Politechnikę Warszawską, która uhonorowała Frydrychewicza wpisem do Złotek Księgi Absolwentów PW.

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.