Fotografia Witkacego za 175.000 PLN na 17 Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej

Do licytacji na 17 Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej przeprowadzonej wczoraj w Warszawie przez Art. Inwestycje, wystawiono 96 fotografii 74 polskich autorów. Zgodnie z oczekiwaniami rekordowy rezultat osiągnęła fotografia pt. Potwór z Düsseldorfu Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego).  Ta tonowana odbitka żelatynowo-srebrowa o skromnym wymiarze 13 × 19,1 cm sprzedana została za 175.000 PLN (słownie sto siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych). Moje dwie fotografie: Na placu zabaw oraz Apetyt na czereśnie także znalazły nabywców i osiągnęły ceny wyższe od wywoławczych co uważam za sukces, bo 36% licytowanych fotografii nie zostało sprzedanych.  Następna Aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej za pół roku – znów będą emocje, będzie ciekawie.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.