3 tablice pamiątkowe w Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej

_25u4762_dxovp

Podaję ku pamięci dla lotniczego bractwa. Pierwsza tablica upamiętnia wyczyn Tadeusza Góry na szybowcu PWS-102 – przelot docelowy z Bezmiechowej do Solecznik Małych koło Wilna. W uznaniu otrzymał ustanowiony wtedy przez FAI medal Lilienthala z nr. 1. Tablica trochę nieczytelna, ale za to bardzo artystyczna.

_25u4768

Ta tablica upamiętnia rekordowy Wandy Modlibowskiej lot na długotrwałość – ponad 24 godziny w powietrzu i pierwszy międzynarodowy rekord Polki, potem kobiece rekordy Polek poleciało jak z płatka i było ich w sumie parędziesiąt.

_25u4767_dxovp

A to tablica w uznaniu zasług edukacyjnych i konstrukcyjnych dr. inż. Romana Świtkiewicza z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

_25u4709

Na koniec widok z Ośrodka Szybowcowego Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej na okoliczne wzgórza i lasy.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.