Pejzaż horyzontalny

i

Cienki pasek różowego światła na horyzoncie podzielił późnym popołudniem krajobraz na dwie części. Taki podział krajobrazu na trzy części bardzo mi się spodobał i go sfotografowałem. Popełniłem jednak poważny błąd robiąc tylko jedno zdjęcie. Gdybym zrobił dwa lub trzy zdjęcia do HDR, uzyskałbym większe nasycenie barw rozświetlonego paska między horyzontem w krawędzią ciemnych chmur i bardziej wyraziste formy oświetlonych zachodzącym słońcem jasnych obłoków. Może jeszcze zdarzy mi się podobna okazja, choć dobrze wiem, że okazje są jednorazowe…

Poniżej to samo zdjęcie przepuszczone przez program SNS-HDR Pro 2 w taki sposób, że HDR został złożony z dwóch zdjęć, jednego bez zmian jasności i drugiego przyciemnionego o 2 EV. Warto z tego sposobu korzystać gdy nie zrobiło się od razu zdjęcia dobrze.

internet-2-ev-0-ev_25u5989-hdr2_dxovp

Karwia, 2016-08-29 godz. 19:07. Canon EOS-1D X, obiektyw EF 24-105 mm f/4.0L IS USM, ogniskowa 105 mm, przysłona f/9, ISO 1000, 1/320 s.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.