Konstruktor

Internet---konstruktor

Prezentuję okładkę długo czekającej na wydanie książki Konstruktor, na którą składa się 25 rozmów z mgr. inż. Andrzejem Frydrychewiczem, które systematycznie prowadziłem przez dwa lata 2011 i 2012. Są w niej przedstawione sprawy związane z powstawaniem takich samolotów jak wilga, kruk, orlik, także przerwanego z niewyjaśnionych przyczyn rządowego programu budowy samolotu pola walki skorpion. Rozmowy na ten temat są mieszane ze sprawami bieżącymi, związanymi z projektowaniem i budową nowych samolotów: rekreacyjnego AF-129, patrolowej osy i odrzutowego samolotu rodzinnego Flaris w nowej rzeczywistości, w której Polska pozbyła się przemysłu lotniczego o trzeba budować go od nowa.

Na końcu jest też rozmowa 26 o tym, co działo się w przeciągu 3 lat w czasie których szukałem wydawnictwa i sponsorów, aby cena książki była dostępna dla młodego czytelnika zainteresowanego tym tematem: ucznia szkoły średniej planującego studia techniczne, studenta politechniki czy młodego inżyniera. Książka ma 370 stron i zawiera 277 fotografii, rysunków, tabel, indeks nazwisk i indeks rzeczowy.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Konstruktor

  1. Gratulacje! Choć trochę mi się kręci w głowie od tej okładki… 😉 L.

    • aamroczek pisze:

      Na okładce jest fotografia Mariusza Adamskiego, którego fotografie samolotów nie mają sobie równych. Mieszka od kilku lat w USA i fotografuje najnowocześniejsze amerykańskie samoloty bojowe, wydał album z super fotografiami. Gdy szukałem fotografii na okładkę, a chciałem mieć orlika lub orliki, ta wpadła mi w oko i ją mam:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.