Wysłałem do wydawcy tekst i ilustracje książki KONSTRUKTOR

16.01

Książka KONSTRUKTOR jest zapisem 25 obszernych rozmów o dokonaniach konstrukcyjnych mgr inż. Andrzeja Frydrychewicza a także o jego rozmaitych koncepcjach konstrukcji lotniczych. Przedstawiona jest w niej również filozofia projektowania i wiele innych spraw, dawnych a także teraźniejszych, związanych z budową nowoczesnych samolotów cywilnych oraz wojskowych. O rozmiarach książki świadczą liczby: zawiera 1003502 znaków ze spacjami w 143881 wyrazach a to nie wszystko, bo dojdzie jeszcze rozmowa 26 w której przedstawione zostanie to, co działo się w czasie zabiegów o jej wydanie, a trwało to tylko… 3 lata. W tym czasie oblatano dwa samoloty: Opal-1 i AF-129, zbudowano prototyp dwumiejscowego rodzinnego samolotu odrzutowego LAR 01 Flaris, oraz samolotu patrolowego Osa, zaawansowano konstruowanie akrobacyjnego samolotu Harnaś, powstały także inne projekty koncepcyjne: komunikacyjnego European Regional Jet, Grot-2, PW-150 Żmija, PW-154 KusyKsiążka jest bogato ilustrowana, jest w niej prawie 290 fotografii, w większości kolorowych, rysunków, szkiców, tabel, reprodukcji patentów, dokumentów itp. Na zamieszczonym zdjęciu wizualizacja samolotu komunikacji lokalnej Aerovan.

 

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wysłałem do wydawcy tekst i ilustracje książki KONSTRUKTOR

  1. bakulik pisze:

    Czekam na informację o druku i ruszam do księgarni. 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.