Orszak Trzech Króli w Warszawie

1

W Warszawie, i wielu miastach Polski, świętowaliśmy Objawienie Pańskie idąc i śpiewając kolędy w Orszaku Trzech Króli.

2

Królowie na koniu, wielbłądzie i smoku najbardziej podobali się dzieciom.

3

Wspólne kolędowanie trwało kilka godzin mimo chłodnej pogody, a ja – przy tej uroczystej okazji – wypróbowałem jak sprawdza się „w terenie” obiektyw Sigma A 35 mm f/1.4 DG HSM.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Orszak Trzech Króli w Warszawie

 1. Marek Koteluk pisze:

  No i jak się sprawdza Sigma 35 ? 😉
  To chyba jedno z najlepszych szkiełek tego producenta…?

  • aamroczek pisze:

   Daje obraz ostry i ładne rozmycie. Podoba mi się ten obiektyw, ale nie wiele nim jeszcze zrobiłem zdjęć, trochę prób, trochę rodzinnych, no i zabrałem go na Orszak Trzech Króli. Tam także nie dużo, bo ludzi masa a nie byłem sam, więc nie mogłem buszować bo byśmy się pogubili. Ale jakieś pamiątki są:) Pozdrawiam świątecznie.

 2. 35-ka, a nie 50-ka jest uważana przez większość fotoreporterów za prawdziwy standard – z powodów, które sam zauważyłeś. Też zresztą tak myślałem, do czasu, gdy mnie okradziono z mojego ulubionego Nikkora 35/2; teraz używam głównie zooma Sigmy 28-105 mm. Troche mi juz sprawia kłopotów, bo starutki, ale optyka doskonała. A jak się ten Twój 1,4 sprawuje przy pełnym otworze? Kiedyś głęboko mnie rozczarował Nikkor 1,4/50 – przy pełnym otworze obraz był nie do zaakceptowania, a potem też tak sobie. Najlepszy pod tym względem był (i chyba nadal jest) Micro-Nikkor 55/2,8. Taka jasność na ogół wystarcza, szczególnie, że nawet przy pełnym otworze rysuje jak brzytwa.Co do zdjęć z Trzech Króli, mógłbym Ci się zrewanżować jedynie zdjęciami z manifestacji KOD, ale to Cię pewnie raczej nie interesuje… 😉

  • aamroczek pisze:

   Wieczorem zrobię jakieś zdjęcie z pełnym otworem f/1.4 to pokażę, teraz wychodzę więc żegnam i Cię pozdrawiam

 3. Obiektyw jak obiektyw, ale temperatura barwy trochę Ci jeździ… 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.