Portret sowy

M_ sowa

Zrobiłem dawno temu zdjęcie sowy (aparat Praktica LLC, obiektyw 50 mm, film ORWO NP 20) można by nawet powiedzieć, że ją sportretowałem. Sowa w ZOO, siedziała blisko brzegu w klatce z siatki, ustawiłem obiektyw między drutami i wyszło mi takie oto zdjęcie.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Portret sowy

 1. Piotr Karas pisze:

  Panie Andrzeju,

  dziękuję za tego bloga i za książkę „Zdjęcia cyfrowe…”. Jestem początkującym amatorem fotografii a więc laikiem. Dzięki Panu zaczynam uczyć się tej – trudnej – sztuki. Mam nadzieję, że wyda Pan „Książkę o fotografowaniu” po raz kolejny.
  Pozwolę sobie w tym miejscu zapytać: wspominał Pan o programach do HDR, pewnie kupię polecany przez Pana SNS HDR do użytku domowego. Jednak czy mógłby Pan polecić jakieś publikacje, które przystępnie opisywałyby obróbkę zdjęć (nie mam i jako amator nie planuję zakupu Photoshopa). Mam aparat Nikona więc mogę korzystać z ich oprogramowania Capture NX-D.

  Dziękuję i przesyłam ukłony,
  Piotr Karaś

  • aamroczek pisze:

   Polecam „Kalejdoskop fotografii. Między techniką a sztuką” Leszka Pękalskiego, a do samej techniki obróbki „Mistrzowską edycję zdjęć” Martina Eveninga. Pierwsza książka wprowadza w świat fotografii, druga dotyczy co prawda obróbki zdjęć w photoshopie, ale gdy się ją przeczyta, można poradzić sobie z każdym programem. W SNS-HDR można obrabiać także pojedyncze zdjęcia ale z ograniczeniami, np. nie można kadrować. Dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam.

 2. Super jest ta sowa. Ile to zdjęcie ma lat? 30? Jakbyś teraz takie zrobił też by było dobre. A niby technika postępuje do przodu…

Możliwość komentowania jest wyłączona.