Model samolotu GROT-2 w tunelu hydrodynamicznym WAT

_25U5644

Robiłem dziś zdjęcia oraz nakręciłem Canonem 1D X trzy filmy dokumentujące zaburzenia wokół modelu samolotu szkolno-bojowego GROT-2, w sytuacji dynamicznych zmian położenia modelu względem opływającej go wody. Uważam, że kształt tego samolotu zaciekawi tych, którzy interesują się polską techniką lotniczą, dlatego pokazuję jedno z pierwszych zdjęć, wykonane przed pomiarami. Badania modelu GROT-2 prowadził dr. Michał Garbowski z Politechniki Wrocławskiej. W Europie jest kilka takich tuneli do precyzyjnych badań i pomiarów opływów z czego w Polsce dwa, jeden w Politechnice Wrocławskiej, drugi na Wydziale Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.