Kolejna prezentacja dla The Journal of Christian Art and Architecture YAGE

Dramatyczny_25U5590DxO 10_DxO-HDR(2)_DxOVP

Zabrałem się dziś do fotografowania kościoła Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła dla chińskiego czasopisma The Journal of Christian Art and Architecture YAGE. Oryginalna bryła kościoła, zaprojektowanego przez architektów Marka Martensa i Leszka Kordowicza góruje nad okolicą przy zbiegu ulic Domaniewskiej i Alej Niepodległości. Do fotografowania akurat dziś skusiło mnie niecodzienne tło dla tego obiektu. Całe niebo nad Warszawą pokryło się przed południem atrakcyjnie sfalowanymi chmurami. No i wyszła mi taka fotografia.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Kolejna prezentacja dla The Journal of Christian Art and Architecture YAGE

 1. Fajne, ale wygląda na ciężko „szopowane”. Nie przesadziłeś aby z HDR-em? 😉

  • aamroczek pisze:

   To jest HDR z 2 zdjęć, jedno naświetlone normalnie, drugie – 1EV. Zdjęcia złożone w SNS-HDR Prof. Próbowałem zastosować profil miękki, ale struktura chmurek gubiła się więc użyłem Dramatyczny, żeby to niebo wyeksponować skoro mi się podobało. A teraz… dlaczego w ogóle HDR? A jak niby inaczej w takiej sytuacji? Gdybym zastosował neutralnie szary filtr połówkowy, to przyciemniłbym chmurki ale jednocześnie z tym także… wieżę kościoła. A tego nie chciałem, więc zrobiłem 2 pstryki i skleiłem w jedno foto.

 2. Fotorys pisze:

  Też uważam, że efekty HDR-owe może ostatnio i są modne (bo dają dziwne efekty) ale ich żywot raczej nie będzie zbyt długi. Ciekawe co będzie następne?!

  • aamroczek pisze:

   HDR można używać na rozmaite sposoby. Nie kieruję się modą, nie przebarwiam dla uciechy, a co będzie dalej? Nie sądzę, aby HDR upadł, będzie stosowany tam gdzie będzie niezbędny, w sytuacjach, w których inaczej nie sposób będzie zrobić to.co się chce. Pozdrawiam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.