Moje eksperymenty w tunelu hydrodynamicznym Wojskowej Akademii Technicznej

15 x 23 cm

Na tym zdjęciu widać dokładnie jak znakomicie ukształtowany jest kadłub, struga farby rozpływa się po powierzchni i niezaburzona opływa go aż za kabinę pilota.

CC

Ta fotografia została złożona z 4 zdjęć. Rurka z wypływającą z niej farbą ustawiona była na 4 różnych wysokościach. Zdjęcia robiłem tylko po to, aby sprawdzić, czy przy użyciu jednego podajnika farby, uda się pokazać dokładne opływy i zaburzenia w wielu miejscach na jednej fotografii. Aby to było możliwe niezbędne będzie urządzenie, które z dokładno-ścią do 1 mm, za pomocą silnika krokowego sterowanego przez  komputer, przemieszczać będzie podajnik z farbą w poziomie i pionie. Decyzja o budowie takiego urządzenia zapadła dziś!!!

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 10 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Moje eksperymenty w tunelu hydrodynamicznym Wojskowej Akademii Technicznej

  1. To drugie jest super! Więcej widać niż na normalnym zdjęciu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.