Jeszcze kilka zdjęć z Politechniki Warszawskiej

M_25U4234DxO 10_DxOPW-141-2 SAMONIT (nazwa pochodzi od; samo monitorujący) to druga wersja tego sporej wielkości bezzałogowego samolotu. Pierwsza wersja miała odwrócone usterzenie motylkowe na dwubelkowym kadłubie. Z tyłu na planszy, przedstawiona jest koncepcja bezzałogowego samolotu zwiadu taktycznego PW-154 Kusy, w której wykorzystano doświadczania zdobyte na 3 wersjach samolotów PW-141. Obszernie na temat Kusego w książce pt. „KONSTRUKTOR”.

M_25U4233DxO 10_DxO

Ostateczna wersja SAMONITA to PW-141-3 z silnikami usytuowanymi z tyłu skrzydeł. Taki SAMONIT może operować na wysokości 4000 m przez 23 godziny. Gdyby ktoś chciał zobaczyć ten samolot w locie, znajdzie go tu na fotografiach zamieszczonych tu 9 marca 2012 roku. Był prezentowany wojsku i wywoływał zachwyty. I na zachwytach się skończyło.

M_25U4290DxO 10_DxO

Na koniec tych relacji zdjęcie modelu zbudowanego przez studentów Koła Naukowego SAE na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, który na międzynarodowym kon-kursie w Kalifornii, zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej, w klasie ADVANCED.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.