„Parostatek Wawel”

1240 pix Parostatek Wawel

Kopiec Kościuszki w Krakowie jest miejscem szczególnym także dlatego, że ze szczytu można objąć wzrokiem cały Kraków, zobaczyć jego perłę, wzgórze wawelskie z zamkiem królewskim i katedrą. I na tej „osi widokowej”, za Wawelem, stoi okazała elektrociepłownia w Łęgu, z wielką wieżą chłodniczą i wysokimi kominami, które łącznie tworzą atrakcyjny widokowo „Parostatek Wawel”. Pewnie ten cud połączenia historii z nowoczesnością wygląda jeszcze bardziej fotogenicznie w mroźny zimowy dzień, gdy kłębi się para wodna z chłodni i z kominów, ale fotografowałem w letni dzień, w którym codzienne krakowskie powietrze dodało fotografii stosownego zapachu, który widać. Fotografię dedykuję specjalistom od planowania przestrzennego.: panowie, jest jeszcze trochę pięknych krajobrazów, które w imię nowoczesności można spieprzyć. Do roboty, do roboty…

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 10 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.