Centralny Okręg Przemysłowy 1936-1939

a_25U2775_DxOVP

Dostałem pod choinkę niesamowitą książkę prezentującą dynamikę rozwoju gospodarczego Polski w okresie 3 ostatnich lat II Rzeczpospolitej, na przykładzie Centralnego Okręgu Przemysłowego. Dlaczego wtedy możliwe było budowanie własnego przemysłu a teraz słyniemy w Europie głównie z licznych nowych pięknych filharmonii i akwaparków? Dlaczego to, co zaczynali budować nasi ojcowie tak łatwo oddaliśmy w obce ręce? Niech każdy sam się nad tym zastanowi.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Centralny Okręg Przemysłowy 1936-1939

  1. Warto również zapoznać się z treścią (lub odświeżyć) „Sztafety” Melchiora Wańkowicza który na bieżąco pisał swoje reportaże o COP. Osobiście chętnie przeczytałbym upadkową genealogię naszych zakładów – oczywiście bez dociekania powodów ze względu na zagrożenie życia autora:-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.