Esy floresy, czyli co można zobaczyć jesienią w polu.

ostrzony 40 x 40 cm

Spodobało mi się kontrastujące zestawienie uporządkowanych skib z jasnymi śladami opon nawracającego traktora i powstała taka oto fotografia. Gdybym mógł fotografować z miejsca o kilka metrów w prawo, byłoby lepiej, ale tam zasłaniały widok wysokie krzaki. Zdjęcie zrobiłem z wału nad Wisłą, nie ma więc nadmiernych przerysowań śladów opon nad skibami, bo fotografowałem z odległości około 10 metrów. Trochę psuje czystość kompozycji cień drzewa, ale czy dla takiego tematu warto byłoby czekać kilka godzin z nadzieją, że słońce nie zostanie przysłonięte przez chmury? Znakomity Paweł Pierściński pewnie by czekał, bo on uwielbiał geometryzowanie krajobrazu, no ale ja nie jestem Pawłem i zadowoliłem się takim ujęciem.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.