„Potop” w Bydgoszczy

_Q4X4263_DxO-HDR(3)

Kilka dni temu byłem do Bydgoszczy, w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr. 2 w których montowany będzie pierwszy, przeznaczony do badań wytrzymałościowych, egzemplarz samolotu patrolowego Osa. Przy okazji zrobiłem parę zdjęć odtworzonej rzeźby-fontanny „Potop” usytuowanej w Parku Kazimierza Wielkiego. Przywrócona Bydgoszczy rzeźba, dzieło Ferdinanda Lepckego, powstała w 1904 r. ale w 1943 r., została zdemontowana i elementy z deficytowego brązu przetopiono.

_Q4X4260_DxO-HDR(3)

Rzeźba przestawia grupę ludzi i zwierząt na szczycie skał, ratujących się przed zalaniem wodą. Centralną postacią jest mężczyzna ratujący kobietę. Pod szczytem skały leży martwa matka i żywe jeszcze dziecko.

b_Q4X4257_DxO-HDR(3)

Na jednej z mniejszych skał znajduje się niedźwiedzica, trzymająca w pysku nieżywego niedźwiadka, a na innej człowiek walczy z oplatającym go wężem. Ta secesyjna  rzeźba warta jest dobrej fotografii, trzeba na to jednak więcej niż kilka minut.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 10 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.