Zobacz jak powstaje kadłub samolotu patrolowego Osa

_Q4X3888

Osa zaprojektowana w Instytucie Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej  w Warszawie, będzie samolotem łączącym walory Wilgi z wytrzymałością samochodu terenowego Jeep. Skrzydła i usterzenie są już gotowe, teraz trwają prace przy budowie kadłuba. Jesienią samolot powinien rozpocząć próby w locie. Osa będzie miała własności STOL, a więc bardzo krótki rozbieg i szybki start a mocne podwozie pozwoli jej lądować na niewielkim poletku a nawet polnej dróżce w przygodnym terenie.

2.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zobacz jak powstaje kadłub samolotu patrolowego Osa

  1. Na razie trudno się w tym domyślić samolotu, więc poczekajmy do jesieni…

    • aamroczek pisze:

      To „kręgosłup”. Osa ma bardzo prostą konstrukcję. Konstruktor mgr inż. Andrzej Frydrychewicz, upraszcza konstrukcję do granic możliwości. Osa ma być prosta w produkcji, tania i wytrzymała jak dobry wojskowy samochód terenowy. Myślę, że jeszcze nim poleci pokażę Osę całą. Pozdrowienia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.