Ostatnie fotografie do chińskiego czasopisma The Journal of Christian Art and Architecture YAGE.

1

No, prawie ostatnie fotografie, bo jeżeli mi się uda, to zrobię jeszcze fotografię kościoła w nocy, z oświetlonym od wewnątrz witrażem usytuowanym między wieżami świątyni. Dziś fotografowałem wnętrze.

2

Jedna i druga fotografia wnętrza  to oczywiście HDR. Fotografowałem aparatem Canon 1D Mark IV z obiektywem SIGMA 12-24 mm f/4.5-5.6 II DG HSM ustawionym na ogniskową 12 mm. Obrazy składane były z 5 zdjęć w programie SNS-HDR Professional, który jest znakomity do takich sytuacji, gdy wnętrze tonie w półmroku a za oknami jaskrawe oświetlenie. Ale w takim oświetleniu chwila słabszej koncentracji na tym co się robi i zaraz widoczny dowód gafy: plecak na ławce przed aparatem a nie za nim. Przymierzałem się do fotografowania z innego miejsca, potem odszedłem na większą odległość, a plecak pozostał i psuje fotografię.

_3

Na odchodne zrobiłem taką fotografię, tym razem jednym strzałem. I jeszcze jedno: do zakładów lotniczych w Mielcu nie pojechałem dać się sfotografować swoim aparatem na tle modelu samolotu bombowego PZL-37B Łoś, tylko samemu fotografować. I fotografowałem budowany tam prototyp samolotu patrolowego Osa. Jeżeli uzyskam zgodę na opublikowanie zdjęć, to je tu pokażę. Jeżeli… Ale samolot powstaje i jeszcze w tym roku powinien pójść w powietrze. I pójdzie.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.