Polski bombowiec PZL-37B „Łoś” w całej swej okazałości

_Q4X3780

Dzięki staraniom pana mgr inż. Włodzimierza Adamskiego z PZL Mielec udało nam się wejść na teren mieleckich zakładów lotniczych należących teraz do amerykańskiej firmy A Sikorsky Company i zobaczyć z bliska replikę samolotu bombowego PZL-37B Łoś. Nie będę ukrywał: odtworzenie tego znakomitego polskiego bombowca zrobił na mnie duże wrażenie ponieważ znałem Łosia dotychczas tylko z fotografii a wreszcie zobaczyłem go w wielkości naturalnej.

_Q4X3783_DxOVP

Miałem też satysfakcję, ponieważ moje rysunki Łosia, opublikowane wiele lat temu w miesięczniku Modelarz, posłużyły do jego zbudowania. Choć wszedłem na teren zakładów z aparatem fotograficznym nie wolno mi było fotografować, zamieszczone tu fotografie wykonał moim aparatem pan Włodzimierz Adamski. Na zdjęciach stoją od lewej: pan Grzegorz Szeliga, właściciel zakładów SZEL-TECH produkujących części lotnicze, pan prof. dr. inż. Aleksander Olejnik z Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Techniczne, no i ja.

_Q4X3799

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.