Polska architektura sakralna w chińskim czasopiśmie

_Q4X3651_DxO_DxOVP

Dostałem dziś z Pekinu list, a w nim kolejny numer czasopisma YAGE The Journal of Christian Art and Architecture w którym opublikowane zostały moje fotografie kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie w Warszawie. Fotografie tego wybitnego pod względem architektonicznym kościoła, zaprojektowanego przez arch. Marka Budzyńskiego oraz Andrzeja Badowskiego, pochodzą z albumu fotograficznego pt. „Nowe kościoły w Polsce”, prezentującego na 400 fotografiach 40 świątyń wybudowanych w latach 1972-1989 (Instytut Wydawniczy PAX 1991).

_Q4X3650_DxO_DxOVP

W czasopiśmie prezentowany jest ponad to wyjątkowo interesujący architektonicznie kościół św. Ojca Pio w Rzymie, kościół pw. Świętej Trójcy w Shanghaju, oraz hiszpańska Sagrada Familia a także dzieła religijne artysty malarza Huanai Wang.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Polska architektura sakralna w chińskim czasopiśmie

 1. Pogratulować! A swoja droga nie myślałeś o wznowieniu (z ew. uzupełnieniami) tego albumu? Bo jest znakomity!

  • aamroczek pisze:

   Myśleć każdemu wolno, więc także pomyślałem. Ale nie znalazłem wydawcy. Może za mało szukałem. Ale dla KONSTRUKTORA byłem już u kilku wydawców – każdy obiecał, że odpowie ale nie odpowiadał. Pytałem kiedy coś odpowiedzą, słyszałem, że niedługo. I tak minął mi rok z dużym hakiem bo za każdym razem cierpliwie czekałem nim zwróciłem się do kolejnego. Najbardziej wkurzyło mnie wydawnictwo Zysk i Spółka bo trzymali „maszynopis” 5 miesięcy, żeby im się nie spodobał. Za gratulacje dziękuję a Ciebie serdecznie pozdrawiam. Andrzej

 2. Hmmm… Jest takie wydawnictwo w Pelplinie, Bernardinum. Kiedyś miałem z nimi kontakt, ale straciłem. Pomyślę… 🙂

  • aamroczek pisze:

   Jak wiesz z ochotą zabrałbym się za fotografowanie architektury sakralnej, bo to lubię i to ma sens. Łatwiej byłoby zrobić jeden obiekt niż kilkanaście, ze względów na koszty przejazdów i nocowania poza domem. Dawniej było mi łatwiej, wyjeżdżałem wcześnie rano i wracałem przed północą tego samego dnia, czasem parę razy do tego samego kościoła, ale nie miałem kosztów hotelu a benzyna 95 była po 1,65 PLN a olej napędowy po 1,32 zł. Że takie ceny były w Polsce sprawdziłem w swoim albumie pt. LESZNO, jest tam fotografia stacji benzynowej JET (str.138-139 wyd. Urząd Miasta Leszna 1997 r.). Dziś tankowałem i ORLEN wziął po 5,75 zł za taką samą benzynę. Itd…

Możliwość komentowania jest wyłączona.