Zdjęcie z filtrem Lee Low Contrast 1

1

W dobie panowania technologii cyfrowej pamięta ktoś jeszcze, że były stosowane filtry obniżające kontrast? Zabrałem taki filtr do Stegny, myślałem, że znajdę jakiś właściwy, kontrastowy temat aby go zastosować, ale niczego takiego nie zobaczyłem więc zrobiłem zdjęcie drogi obok lasu – raz bez filtra zmiękczającego, drugi raz z takim filtrem. Warto przypatrzeć się obu zdjęciom i zobaczyć różnice.

2

Aparat Canon 1D Mark IV z obiektywem Canon EF 24—105 mm f/4 L IS USM ustawionym na ogniskową 24 mm. Filtr Lee 100 x 100 mm Low Contrast 1.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.