Architektura Warszawa – 3. Szkoła Główna Handlowa

_Q4X2779

Chyba ze sto razy pomyślałem, skręcając samochodem z Alej Niepodległości w ul. Tytusa Chałubińskiego, że powinien budynek Szkoły Głównej Handlowej sfotografować. Jednak dopiero wczoraj nadłożyłem drogi i wracając z Wyględowa zrobiłem dwa ujęcia. Gmach SGH wyróżnia się z otoczenia barwą. Szkoda, że jego pomieszczenia – przecież to szkoła, wiele osób w każdej sali! –  nie mają tej samej wysokości co domy mieszkalne w Alejach Niepodległości. Okna nie wpisują się w ciąg okien budynków przedwojennych, kondygnacje są niższe i to w budynku jednej z najlepszych uczelni Warszawy. Nie powiem: – trudno, po to oznaczałoby zgodę, powtórzę: – szkoda. I nie stoję w dyskusjach postronnie tych, którzy uważają, że budynki użyteczności publicznej powinny być skromne, czytaj: tanie, to znaczy byle jakie, bo pieniądze można przeznaczyć na coś innego. To prowadziłoby z powrotem do odtwarzania socjalistycznego dziadostwa w myśleniu i działaniu.

*   *   *

Aparat: Canon EOS 1D Mark IV. Obiektyw: SIGMA 12-24 mm f/4.5-5.6 II DG HSM.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.