Nowa architektura Warszawy – 2

_Q4X2755_DxOVP

Po południowej stronie Pól Mokotowskich, na Wyględowie, powstało w ostatnich latach duże osiedle atrakcyjnych domów mieszkalnych, które sąsiadują od wschodu z dużym kompleksem budynków biurowych i bankowych. Domy mieszkalne nie są stłoczone jak w większości innych osiedli budowanych przez deweloperów, nie są wysokie, poprzedzielane pawilonami, otoczone zielenią trawników i licznych drzew, są miejsca do parkowania samochodów itd., słowem jest to, co powinno być. To oczywiście kosztuje, nie ma co ukrywać.

1240 _Q4X2771 (2)

Fotografowałem domy wzdłuż ulicy Biały Kamień.

1240 pi_Q4X2771 (1)

Uważam, że te trzy zdjęcia dość dokładnie opisują architekturę tego luksusowego osiedla mieszkaniowego, wyjątkowego nie tylko ze względu na przestrzeń jaka jest do dyspozycji mieszkańców ale także na bliskość do Pól Mokotowskich oraz dużego Parku im. Józefa Piłsudskiego Marszałka Polski .

_Q4X2760-HDR(2)_DxOVP_DxOVPOsiedle niskich domów mieszkalnych sąsiaduje z kompleksem wysokich budynków Mileniumpark przy ul Żaryna, w części także mieszkalnych, ale o zupełnie innych charakterze. Fotografując czułem się jakby w wąwozie z kamienia, metalu i szkła – nie napisałem w kanionie, bo w takim nigdy nie byłem.

_Q4X2750-HDR(2)

To się może nawet podobać, ale mieszkać to bym w takim otoczeniu nie chciał.

m_Q4X2766-HDR(2)_DxOVP

Mogę co najwyżej pospacerować, poszukać jakich bardziej lub mniej interesujących ujęć.

_Q4X2762-HDR(2)

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 10 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.