Harnaś, F-16 i Mini-Olimpiada Szybowcowa „Smyki na Start”

0_Q4X1338-HDR_DxOVP Przez prawie dwa tygodnie nie zrobiłem tu żadnego wpisu nie z wrodzonego lenistwa, tylko dlatego, że zajmowałem się dokumentowaniem fotograficznym badań modelu samolotu akrobacyjnego Harnaś w tunelu wodnym Wojskowej Akademii Technicznej, a także fotografowaniem opływów samolotu F-16 do celów dydaktycznych. Poniżej kilka zdjęć modelu samolotu F-16, wydrukowanego w systemie 3D w pracowni Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa WAT w Warszawie.

8_Q4X1333-HDR Tu model ustawiony pod większym kątem 14 stopni w stosunku do strumienia wody.

14_Q4X1337-HDR Dla kogoś, kogo interesuje aerodynamika, lub buduje modele samolotów, te fotografie opływów modeli samolotów mogą być interesujące.

D_Q4X1344-HDR A tu model F-16 widziany z innej perspektywy. Dziś,  na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom w konkursie plastycznym na Maskotkę Mini-Olimpiad Szybowcowych pn. „Smyki na Start”.

9 Nagrodę Specjalną, mój album WIELKOPOLSKA, wręczę Hubertowi Gubernatowi uczniowi szkoły w Kielanówce k. Rzeszowa, za tę jego pracę – moje gratulacje Hubercie.

A na koniec coś dla fotografujących: modele w tunelu wodnym fotografowałem w oświetleniu mieszanym, błyskowym i ciągłym, w trybie zdjęć szybkich, 10 zdjęć na sekundę, po dwa zdjęcia. Pierwsze było z użyciem błysku i światła ciągłego, drugie tylko w świetle ciągłym, a oba zdjęcia łączyłem w francuskim programie  PhotoEngine. Niedługo opiszę to dokładniej, bo program PE jest wyjątkowo interesujący.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Harnaś, F-16 i Mini-Olimpiada Szybowcowa „Smyki na Start”

  1. Dobra robota! 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.