Smyki na Start!

3

Wczoraj, to jest 20 marca, miałem zaszczyt być jurorem konkursu rysunkowego dla dzieci, pn. „Maskotka Mini-Olimpiady Szybowcowej”.

2

Tematem konkursu, zorganizowanego przez Fundację „Smyki na Start”, Przedszkole „Józefinka” z Józefowa we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa  Politechniki Warszawskiej był projekt maskotki imprez promujących modelarstwo lotnicze pod nazwą „Mini-Olimpiad Szybowcowych”.

5

Dzieci miały przedstawić na rysunku postać, którą chciałyby zabrać na swój pierwszy lot szybowcem.

_Q4X0961

Jury obradowało na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, tam też 5 kwietnia o godz. 11:00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

_Q4X1041

Jury przewodniczył pilot Polskich Linii Lotniczych LOT, kapitan Tadeusz Wrona, członkami jury byli: pilot doświadczalny PZL-Okęcie a także pilot Polskich Linii Lotniczych LOT mgr inż. Jan Gawęcki, mgr inż. Krzysztof Drabarek, mgr inż. Wojciech Frączek, oraz organizatorzy: pani dyrektor przedszkola „Józefinka” Milena Nikołow i prezes Fundacji „Smyki na Start” Robert Naumiuk.

6

Prace oceniane były w trzech grupach wiekowych: dzieci przedszkolne, dzieci z klas 1-3 oraz klas 4-6 szkoły podstawowej. Zamieszczam kilka przykładowych fotografii prac z tych, które wywołały zainteresowanie jury i zostały zakwalifikowane do dalszej oceny.

7

Ostatnia praca nie zwróciła szczególnej uwagi wielce szanownego Jury, ale mnie się bardzo spodobała i postanowiłem ufundować Nagrodę Specjalną dla Autora.

9

Jaka ona będzie to sam jeszcze nie wiem. Nie ma też przeszkód, aby ktoś, komu się spodoba jakaś praca tu przedstawiona, nie mógł ufundować swojej nagrody – ułatwię kontakt i zachęcam do szczodrobliwości.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Smyki na Start!

  1. Podzielam Twój gust 🙂 – ale tak w ogóle to fajne te prace!

  2. Fotorys pisze:

    Jedna malutka uwaga… jest chyba błąd na początku: pisze że odbyło się 20 kwietnia a powinno być chyba 02 kwietnia?

Możliwość komentowania jest wyłączona.