Samolot akrobacyjny Harnaś – duży model do badań stateczności w locie.

Model samolotu Harnaś

Wczoraj na lotnisku wojskowym w Sochaczewie prowadzone były badania w locie modelu samolotu akrobacyjnego Harnaś. Sterowany zdalnie model akrobacyjnego Harnasia jest duży, zbudowany bardzo precyzyjnie w skali 1 : 3, a do napędu zastosowano mocny silnik elektryczny i śmigło o dużej średnicy. Oryginalny układ aerodynamiczny Harnasia chroniony jest patentem:

Patent

a jego konstruktor, mgr inż. Andrzej Frydrychewicz uważa, że samolot o takim kształcie będzie zdolny do wykonywania figur akrobacji niedostępnych innym samolotom. Model Harnasia ma sprawdzić te założenia. Badania Harnasia prowadzone są w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, fotografie z badań opływów prowadzone w tunelu wodnym pokazałem poprzednio.

Zamieszczę jeszcze kilka zdjęć z prób w locie a więcej o Harnasiu a także o wielu innych samolotach, koncepcjach i pomysłach inż. Andrzeja Frydrychewicza będzie można przeczytać w mojej książce pt. KONSTRUKTOR.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Samolot akrobacyjny Harnaś – duży model do badań stateczności w locie.

  1. Wierzę że kiedyś ją przeczytam i to nie jeden raz. Piękna maszyna a jako modelarz chętnie w przyszłości skleję jej model redukcyjny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.