Model samolotu akrobacyjnego Harnaś 3-bis w tunelu Wojskowej Akademii Technicznej

1280_Q4X9679

W tunelu hydrodynamicznym Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, prowadzone są badania modelu samolotu akrobacyjnego Harnaś 3-bis, zaprojektowanego przez mgr inż. Andrzeja Frydrychewicza. Układ aerodynamiczny  samolotu chroniony jest patentem (nr. 142572 – z 1984 r.). Precyzyjnie wykonany model do badań tunelowych wykonany został w WAT metodą druku 3D. Przygotowuję się do fotografowania opływów przy różnych ustawieniach modelu w strumieniu wody – to jedno z próbnych zdjęć. Poniżej zdjęcie odwrócone do pozycji, do której jesteśmy bardziej przyzwyczajeni.

1280_odwrócony-Q4X9679

I jeszcze jedno, bo najpierw dobierane było tło, a ustawianie odpowiedniego oświetlenia trwa nadal i jest trudne ze względu na bardzo ograniczony dostęp. Ale gdy już zrobię dobre zdjęcia to pokażę i opiszę jak zostały zrobione.

1280._Q4X9508

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.