Trochę mgły, trochę mrozu i przydrożna wierzba pięknieje.

1280 ppi-skan22.Cz-B

Trochę mgły, trochę mrozu i przydrożna wierzba pięknieje i staje się tematem, kusi do sfotografowania. To dość stara fotografia, zrobiłem ją aparatem średnioformatowym Pentax 67 na filmie Provia 100F. Pokazuję, bo ostatnio zabrałem się do porządkowania swojego archiwum, a przede wszystkim, w miarę możliwości, zdigitalizować negatywy i przeźrocza aby nie przepadły. To kosztowne przedsięwzięcie, wiec postępy są powolne, nie wszystko też warte jest zachowania, choć jestem już ostrożny z wyrzucaniem, bo to, co wydawało mi się nieważne, z czasem stawało się bezcenne. To pierwsza uwaga na marginesie, ale mam także drugą. Kiedy oglądam przeźrocza, z których drukowane były przed laty kalendarze ilustrowane czy albumy fotograficzne, to widzę jak ogromny postęp został dokonany w przygotowaniu fotografii do publikacji. Tak jak teraz można przygotować fotografię do publikacji, wszystko jedno czy w formie druku książkowego, czy wydruku artystycznego, jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia. Wszystko dzięki nowym programom graficznym, które dają fotografom zupełnie fantastyczne możliwości.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.