Fotomontaż dwóch paralotni – bardziej skomplikowany od poprzedniego.

3

Ta fotografia, złożona została z dwóch zdjęć zrobionych wiele lat temu na Zalewie Zegrzyńskim..

1

Fotografowałem Pentaxem 67 II na filmach Provia 100F, więc nakładałem na siebie dwa skany. To była żmudna praca i trwała długo, ponieważ barwy nieba na jednym i drugim zdjęciu różniły się znacznie i musiałem je najpierw ujednolicić, żeby nie zgubić linek od paralotni.

x

Teraz, dla sprawdzenia na ile mogą być przydatne maski w programie onOne Perfect Photo Suite 8 Beta, spróbowałem nałożyć powiększony fragment jednej fotografii na drugą.

y

Naprawdę szybko i łatwo uzyskałem taki rezultat.

zjpg

Na mój gust maskowanie jest bardzo dobre. Nie chodzi mi tu o fotografię jako taką, ta jak i poprzednia, to tylko sprawdzanie precyzji działania masek. Maski w onOne Perfect Photo Suite 8, tak samo jak narzędzie do powiększeń Perfect Resize, zasługują moim zdaniem na bardzo dobrą opinię.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.