Mostek w drodze na cmentarz katolicki w Kazimierzu nad Wisłą

Kazimierz nad Wisłą

To stara fotografia. Wiele lat temu robiłem ilustracje do książki Marii Kuncewiczowej pt. „Listy do Jerzego” i to jedna z nich. Dziś, w dniu Wszystkich Świętych, po tej drodze pod górkę i przez ten uroczy mostek, przechodzi zapewne mnóstwo ludzi, ale wtedy, w pochmurny listopadowy dzień nie było żywej duszy. Fotografowałem na czarno-białym filmie negatywowym kodaka o czułości ISO 400, aparatem Pentax 67 II z obiektywem SMS Pentax 45 mm F/4.0, z przysłoną f/22.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Mostek w drodze na cmentarz katolicki w Kazimierzu nad Wisłą

  1. Obiektyw to chyba SMC raczej 😉 Bardzo lubię to zdjęcie. Na papierze wygląda 100x lepiej. Miliony szczegółów.

    • aamroczek pisze:

      Masz rację, oczywiście SMC a nie sms. Fotografie naświetlane powiększalnikiem są wyjątkowe, ale nie mam już powiększalnika, a negatyw zeskanowany dał taki rezultat jak widać. Pozdrawiam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.