„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt”

Liceum im. T. Kościuszki

Wczoraj dałem dwa zdjęcia z Gąbina, teraz dwa z Gostynina. To jest gmach Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, wybudowany na początku ub. wieku w niezamożnym miasteczku Mazowsza. Warto sobie wyobrazić jak architektura tej szkoły wyróżniała się w przeważającej wtedy, niskiej, drewnianej zabudowie Gostynina. Obecnie, po ponad 100 latach, nadal wyróżnia się wśród współczesnych budowli.

_Q4X5156_DxOVP

Pomnik patrona szkoły, generała Tadeusza Kościuszki przy wejściu do Liceum, z cytatem Stanisława Wyspiańskiego wykutym na cokole.

***

Canon EOS 1D Mark IV. Obiektyw: SIGMA 12-24 mm f/4.5-5.6 II DG HSM

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.