Skowronek

_MG_2785

Skowronka łatwiej usłyszeć niż zobaczyć, bo ptaszek nie duży a do swojego koncertowania wzlatuje tak wysoko, że czasem trudno wypatrzeć go na niebie. Ale gdy ma się trochę cierpliwości można go zobaczyć lepiej, bo po koncercie zlatuje powoli pionowo trzepocząc cały czas skrzydełkami.  W takie właśnie sytuacji fotografowałem, tyle tylko, że niewłaściwym do tego obiektywem, zoomem 80-200 mm.

Teraz mam teleobiektyw 100-400 mm i telekonwerter 1,4X, ale choć wybrałem się specjalnie na skowronki, słyszałem jak gdzieś śpiewają, ale nie zobaczyłem żadnego. Pech.

***

Aparat: Canon EOS 7D. Obiektyw: SIGMA 70-200 mm F2,8 APO EX DG OS HSM. ISO 400. F/6.3, 1/2000 s.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.