Warszawa w kolorze i jak za dawnych, dobrych(?) lat…

B&W_skan002

Zachowuję się jak dziecko, które dostało nową zabawkę, próbuję zobaczyć co Silver Efex Pro 2 ma w środku… Ku mojej radości odkryłem, że ma narzędzie pomiarowe, które pozwala poważnie, a nie na niby, posługiwać się Systemem Strefowym Ansela Adamsa. Pod warunkiem, że zapisana w pamięci fotografia będzie miała pełny zakres tonalny, nie oberżnięty błędnym naświetlaniem. Trzeba się będzie nauczyć posługiwania tym narzędziem, sama możliwość pomiaru to przecież nie wszystko.

Ale nim do tego dojdzie, z zapałem nowicjusza przerobiłem na czarno-białe kilka fotografii. Tą, Plac Zamkowy w widoku  z wieży kościoła św. Anny w Warszawie, zrobiłem Pentaxem 67 II, obiektywem SMS 67 Pentax 45 mm F/4.0, na filmie Provia 100F. Fotografia ma rozmiary 70 x 55 cm. Gdyby się komuś spodobała jedna lub druga wersja to mogę fotografię wydrukować na papierze do druków artystycznych, z nr. 2 w limitowanej serii, z hologramem itp.

skan002

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.