Zdążyć zrobić zdjęcie, nim wybuchnie zieleń i zasłoni widok.

_Q4X1553

Dziś nie była najlepsza pora roku do zrobienia dobrej fotografii z tego okna, ale do dobrej pory trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy. Najciekawiej jest w listopadzie, gdy większość liści spadnie z drzew i w piątek około godziny 17-tej, podczas szczytu powrotów z pracy do domów. Na widocznym na fotografii wiadukcie sunie wtedy samochód za samochodem a czerwone światła stop tworzą fantastyczny widok. Jeżeli mi się uda sfotografować to co jesienią widziałem i zapamiętałem, pokażę, a na razie skorzystałem z sytuacji, że liście nie zasłoniły jeszcze widoku i zrobiłem taką fotografię centrum Warszawy.

*   *   *

Aparat: Canon EOS 1D Mark IV. Obiektyw: Canon EF 24—105 mm f/4 L IS USM. Data i czas: 2013-04-22 13:04:39. Ustawiona ogniskowa obiektywu 58 mm. Ekwiwalent ogniskowej: 75,4 mm. Czułość aparatu: ISO 160. Pomiar ekspozycji: wielosegmentowy. Program AE. Priorytet przysłony obiektywu (Av):  f/22.0; szybkość migawki 1/60 s. Kompensacja ekspozycji: 0,0 EV. Format zapisu: RAW. Przestrzeń koloru: Adobe RGB. Oprogramowanie: PhotoShop CS 5 PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.