Słońce w kadrze w 5 różnych programach HDR

SNS-HDR Prof

Jak poprzednio podałem, do scalenia sekwencji 5 zdjęć zrobionych tak, żeby ostro świecące słońce znalazło się w kadrze, użyłem 5 programów. Były to: SNS-HDR Pro., Machinery HDR Effects, Oloneo PhotoEngine, HDR Efex Pro i Photoshop CS-5 PL, ale która fotografia pochodziła z którego programu zostawiłem domyślności tych, których taki eksperyment zainteresował. Byłem oczywiście ciekaw kto trafnie wskaże program, który wygenerował najlepszą, moim zdaniem, fotografię, tą z numerem 5.

Nikomu się to nie udało, faworyzowane były inne  fotografie a zatem inne programy, podaję je więc w kolejności zamieszczonych zdjęć: 1 – HDR Efex Pro, 2 – Oloneo PhotoEngine, 3 – Machinery HDR Effects,4  – Photoshop CS-5 PL, 5 – SNS-HDR Prof. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Pan Sebastian Nibisz pracuje nad nową wersją programu SNS, oznaczoną jako SNS-HDR 2.

I jeszcze jedna informacja: Wydawnictwo HELION informuje, że Książka o fotografowaniu jest chwilowo niedostępna, czyli że nie ma już jej w magazynie. Jeżeli można ją jeszcze kupić, to w księgarni, a niedługo już tylko na allegro. Kto chciałby ją jednak mieć, powinien się pośpieszyć. Z trzech wydanych ostatnio moich książek fotograficznych pozostała jeszcze w sprzedały tylko książka o HDR:

Książka

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Słońce w kadrze w 5 różnych programach HDR

  1. adawro pisze:

    Odesłałem mailem wyniki z programu Luminance – mam nadzieję, że doszły.
    Adam Wróbel

    • aamroczek pisze:

      Dziękuję, wszystkie dostałem. Włożył Pan w to sporo pracy, w photoshopie starałem się z nich wygenerować najlepsze obrazy ale po jakimś czasie się zniechęciłem. Nie chcę też powiększać liczby programów, bo lepiej opanować dobrze dwa lub trzy, dowiedzieć się co który może i do czego jest dobry a do czego się nie nadaje. Ostatecznie mam 5 a używam najczęściej 1 z dwoma w zapasie na tak zwane okoliczności. Tym podstawowym jest ciągle SNS-HDR Pro., a zapasowymi Machinery HDR Effects i Oloneo PhotoEgine. Pozdrawiam serdecznie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.