Pocztówka z Warszawy.

2_Q4X1443-HDR(2)_DxOZa niecałe 1200 zł kupiłem obiektyw Samyang 14mm F/2.8 IF ED UMC Aspherical i to jest jedno z pierwszych zdjęć jakie nim zrobiłem. Widoczek rozległy, nie ma co narzekać. Przy przysłonie f/8.0 głębia ostrości od czubka nosa po horyzont .

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Pocztówka z Warszawy.

 1. Marek Koteluk pisze:

  Również posiadam ten obiektyw.
  Kupiłem nieco taniej :-).
  Oprócz dystorsji ,wymiarów i wagi to prawie ideał 🙂
  Ostry,używam na odległościach hiperfokalnych…

  • aamroczek pisze:

   Dopiero zaczynam nim fotografować. Ostrzejszy od Sigmy 12-24. Kupiłem go głównie dlatego, że jest bez automatycznej przysłony. Ustawiłem odległość na ok. 2,5 m i przestałem się tą sprawą przejmować. Zrobiłem lepszą fotografię niż to pocztówkowe zdjącie, ale odłożyłem ją sobie na inną okazję.

 2. Marek Koteluk pisze:

  Główna wada tego szkiełka to brak możliwości stosowania filtrów polaryzacyjnych.
  Dzięki HDR da się częściowo to zrekompensować…
  W moim korpusie (Samsung GX-20) da się automatycznie sterować przesłoną…

  • aamroczek pisze:

   Reklama głosi, że w wersji do aparatów Nikona można także i że obiektywy mają procesor, który dopisuje swoje ustawienia do EXIF. Ten zapis by mi się przydał, bo muszę notować jaką przysłonę ustawiłem. Ale sobie uprościłem sprawę. Gdy jest ciemno będę używał przysłony f/4, a gdy jasno f/8. W ekstremalnie ciężkich warunkach pokuszę się o f/2.8, ale wtedy będą to także zapisywał w pamięci osobistej, czyli w głowie.

 3. Marek Koteluk pisze:

  U mnie przesłona jest zawsze zapisywana ale ogniskowa tylko taka jaką wybrałem w menu redukcji drgań jedyną możliwością wyboru jest 15 mm i taką ogniskową aparat zapisuje w EXIF mimo że de facto obiektyw ma ogniskową 14 mm.
  Jeśli się wyłączy SR to pole w EXIF zostaje puste.

Możliwość komentowania jest wyłączona.