HDR Efex Pro daje plamę, w przenośni i dosłownie

HDR Efex Pro._Q4X1188_HDR

Marek Koteluk, w komentarzu do porównania programu Machinery HDR Effecs z SNS-HDR Pro i Oloneo PhotoEngine, zwrócił uwagę na plugin NIK Viveza do photoshopa uznając jego walory. Vivezy nie mam, ale mam chyba jego protoplastę : HDR Efex Pro, a w każdym razie plugin z takim samym systemem korygowania lokalnego jak Viveza. Niestety efekt jego pracy jest znacznie gorszy nie tylko do SNS, ale także od Machinery . Zamiast śladów błękitu na niebie jest tylko biel, z którą nic nie udało się zrobić prócz zaszarzenia. Może Viveza jest znacznie lepsza od HDR Efex Pro., ale tego to nie mogę sprawdzić.

Bez nazwy-1

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „HDR Efex Pro daje plamę, w przenośni i dosłownie

 1. Marek Koteluk pisze:

  http://www.makoweabc.pl/2013/03/google-sprzedaje-komplet-pluginow-nik-software-za-150/
  Klienci mają mieć dostęp do wszystkich pluginów NIK za darmo – wystarczy, że kupili wcześniej chociaż jeden z nich…
  Radzę dobrze przejrzeć katalog spam Pańskiego konta poczty e-mail.
  Osobiście jako zarejestrowany i legalny użytkownik Silver Efex właśnie dostałem taki e-mail z prezentem 🙂

  Pozdrawiam Marek

  • aamroczek pisze:

   NIK Dfine2.0 kupiłem dobrych kilka lat temu, a potem HDR Efex Pro. Nie dostałem od nich żadnej informacji o możliwości upgrade, a spamy wyrzucam od razu do kosza, więc niczego tam nie znajdę. Ale otworzę stronę firmową więc może się jakoś przypomnę i upomnę. Dzięki za informację.
   Pozdrawiam
   Andrzej

  • aamroczek pisze:

   Znalazłem rachunek za NIK HDR Efex Pro. z października 2010 roku. No to powinienem dostać te pluginy, skoro je dają. Ale na razie nic mi nie wpadło e-mailem. Poczekam.
   Pozdrawiam Andrzej

Możliwość komentowania jest wyłączona.