Zobacz pierwsze zdjęcie polskiego samolotu odrzutowego – w budowie.

Z zakładów Metal-Master w Jeleniej Górze otrzymałem zdjęcia struktury samolotu Flaris przeznaczone do mojej nowej książki i zgodę na opublikowanie jednego na blogu.

Flaris LAR-1 to samolot tworzący nową klasę rodzinnych samolotów odrzutowych Family Jet. Będzie to samolot 4-5 miejscowy, który na wysokości 9000 m, z prędkością 700 km/godz., pokona odległość 2500 km.

Zdjęcie przedstawia zestawione z sobą elementy samolotu: skrzydła są już kompletne, z lotkami i klapami oraz urządzeniami sterowniczymi, usterzenie jest również kompletne, natomiast kadłub to na razie dwie powłoki, jeszcze bez wręg i przodu. Prace postępują jednak szybko i niedługo kadłub zostanie sklejony, skrzydła przymocowane do okuć a całość poddana próbom wytrzymałościowym.

Do oblotu samolotu jeszcze daleko i aby wyobrazić sobie jak pierwszy polski cywilny samolot odrzutowy będzie prezentował się w locie, zamieszczam jego komputerową wizualizację.

Można też zobaczyć model tego samolotu, także z napędem odrzutowym, który służył do badań w tunelu aerodynamicznym oraz do badania zachowania się przyszłego samolotu w locie. Kilka fotografii z tych prób zamieściłem w lipcu br. Obszerniej o tym samolocie i wielu innych będzie w nowej książce. Cierpliwości 🙂

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.