Fotografia z wakacji.

Wróciłem z wakacji więc teraz przyszedł czas na pokazywanie zrobionych fotografii. Wakacje były z wnukami, zdjęcia będą o nich, wyjątkiem jest pierwsze, z puszczania lampionów na plaży. Niestety, nie jest takie jak mogłoby być, z tej przyczyny, że się leniłem i na spacer pierwszego wieczoru po przyjeździe do Karwii, nie zabrałem aparatu. A działo się, działo… Co kilkanaście metrów grzały się lampiony, a inne już szybowały po niebie. Widowisko było wspaniałe, cała plaża rozświetlona, na niebie rój kolorowych lampionów – nigdy później takiego widowiska już nie było. Jeszcze raz potwierdziła się stara prawda, że okazja zrobienia atrakcyjnej fotografii nie zdarza się dwa razy i żeby z okazji skorzystać, trzeba mieć przy sobie aparat.

*

Aparat: Canon EOS 1D Mark IV. Obiektyw: Canon EF 24—105 mm f/4L IS USM. Data i czas: 2012-08-21 > 21:09:08. Ustawiona ogniskowa obiektywu 60,0 mm. Ekwiwalent ogniskowej: 78,0 mm. Filtr PL. Ustawiona czułość aparatu: ISO 200. Pomiar ekspozycji: wielosegmentowy. Program AE. Priorytet migawki (Tv): 4.0, przysłona obiektywu: f/4.0. Włączony tryb: Przesuń ISO. Aparat wykonał  zdjęcie z przysłoną  obiektywu f/4,5, z czasem otwarcia migawki 1/8 s i czułością podniesioną do ISO 12800. Format zapisu: RAW. Przestrzeń koloru: Adobe RGB. Program: PhotoShop CS5 PL, Dfine 2.0.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.