Niezrealizowany plan, stracona okazja.

Miałem dziś w planie wyjazd do Nadburzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, gdzie miałem fotografować samolot PZL-104 Wilga 2000, niestety w ostatniej chwili musiałem z wyjazdu zrezygnować. Bolałem podwójnie, bo przez całe przedpołudnie chmury dawały na błękitnym niebie spektakl zupełnie niesamowity i po drodze udałoby mi się zapewne zrobić sporo fotografii. Niestety, mogłem t przepiękne chmury podziwiać tylko z okna i z ulic Warszawy. Gdy wreszcie mogłem wyjechać, niebo nie było już tak fascynujące i za progiem miasta udało mi się zrobić tylko łan rzepaku z resztkami chmur. Plik RAW otworzyłem w programie do HDR – z przyzwyczajenia…

*

Aparat: Canon EOS 1D Mark IV. Obiektyw: Canon EF 24—105 mm f/4 L IS USM. Data i czas: 2012-08-10 > 13:19:09. Ustawiona ogniskowa obiektywu 24,0 mm. Ekwiwalent ogniskowej: 31,2 mm. Filtr PL. Czułość aparatu: ISO 200. Pomiar ekspozycji: wielosegmentowy. Program AE. Priorytet przysłony obiektywu (Av): 13.0, migawka 1/125 s. Kompensacja ekspozycji: + EV. Format zapisu: RAW. Przestrzeń koloru: Adobe RGB. Program: SNS-HDR Professional i PhotoShop CS5 PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.