Fotografie polskiej architektury w chińskim czasopiśmie.

Dostałem z Pekinu czasopismo The Journal of Christian Art and Architecture YAGE, z pięcioma moimi fotografiami kościoła św. Zygmunta w Warszawie. To już chyba dziesiąta prezentacja nowoczesnej polskiej architektury sakralnej w chińskim czasopiśmie, w którym omawiane są najciekawsze świątynie, między innymi amerykańskie, niemieckie czy włoskie. Jako autor fotografii mam oczywiście satysfakcję z każdej takiej publikacji, ale jeszcze większą z tego, że polska architektura sakralna jest na tyle interesująca dla Chińczyków, że z konsekwencją tam pokazywana.

Kościół pw. Św. Zygmunta na Starych Bielanach w Warszawie.

Chrystus Ukrzyżowany nad ołtarzem – zbliżenie.

Anioły pod wysokim stropem świątyni.

W tym samym numerze The Journal of Christian Art and Architecture YAGE prezentowany jest także klasztor Cystersów wraz z fotografiami kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i bł. Wincentego Kadłubka na osiedlu Szklane Domy w Krakowie (Nowa Huta). Mamy więc dwie polskie prezentacje w jednym numerze czasopisma poświęconego sztuce i architekturze. Co polskiego może jeszcze Chińczyków interesować? Zainteresowali się polskimi konstrukcjami lekkich samolotów, ale to już zupełnie inna dziedzina i za wcześnie aby o tym coś pisać.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.