Słoneczna niedziela w Warce

Miasteczko, znane obecnie z dobrego piwa, w przeszłości, w czasach Królestwa Kongresowego,  z dwóch stacjonujących tam półbaterii artylerii rakietowej. Dowodzeni przez Karola Skalskiego i Józefa Jaszewskiego rakietnicy, konni i piesi, przyczynili się do zwycięstwa w bitwie o Olszynkę Grochowską w Powstaniu Styczniowym, o czym w Warce nie zapomniano. Panoramową fotografię uroczego rynku zrobiłem w sposób, w jaki fotografują turyści, aparatem trzymanym w rękach.

*

Aparat: Canon EOS 1D Mark IV. Obiektyw: Canon EF 24—105 mm f/4 L IS USM. Ustawiona ogniskowa obiektywu 24 mm. Ekwiwalent ogniskowej: 31,2 mm. Filtr UV. Czułość aparatu: ISO 200. Pomiar ekspozycji: wielosegmentowy. Program AE. Priorytet przysłony obiektywu (Av):  f/14.0; szybkość migawki 1/250 s. Kompensacja ekspozycji: 0,0 EV. Format zapisu: RAW. Przestrzeń koloru: Adobe RGB. Oprogramowanie: PhotoShop CS5 PL. Fotografia panoramowa złożona z 2 zdjęć.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.