Ilustracja do nowej książki.

Zająłem się pisaniem i ilustracjami do nowej książki, więc będę przez najbliższych kilka dni zajęty, ale żeby nie porzucać blogu daję fotografię modelu samolotu. Kolejna książka nie będzie o fotografowaniu, dotyczyć będzie mojej wcześniejszej pasji, lotnictwa.

Zrobiłem dwa seryjne zdjęcia do HDR, aby uchwycić nie tylko model a także widok za oknem.  Ze względu na małą odległość fotografowania wybrałem stosunkowo długi czas otwarcia migawki, choć pozycja do fotografowania modelu była niewygodna z powodu mebli ograniczających dostęp. Użycie lampy błyskowej nie wchodziło w rachubę nawet gdybym ją miał podczas fotografowania, błysk odbiłby się w szybach okna i biała plama wszystko by popsuła. Skierowanie reflektora do góry ograniczyłoby tylko wielkość odblasku, ale nie uratowałoby zdjęcia.  

*

Aparat: Canon EOS 1D Mark IV. Obiektyw: Canon EF 24-105mm f/4L IS USM. Ustawiona ogniskowa obiektywu 82 mm. Ekwiwalent ogniskowej: 106,6 mm. Nastawiona czułość aparatu: ISO 200. Pomiar ekspozycji: wielosegmentowy. Program AE. Priorytet migawki (Tv) – 1/25 s. Kompensacja ekspozycji: —1,0 EV. Autobracketing ustawiony na 2 zdjęcia: 0 i +3.0 EV. Format zapisu: RAW. Przestrzeń koloru: Adobe RGB. Do pierwszego zdjęcia aparat ustawił przysłonę obiektywu na f/14.0, do drugiego na f/22.0. Oprogramowanie: SNS-HDR Professional i PhotoShop CS5 PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.