2010-04-10 o 17:42 pod Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Kontrast między jasno oświetloną ścianą Zamku Królewskiego a fotografowanymi młodzieńcami w cieniu był bardzo duży, więc zrobiłem dwa szybkie zdjęcia do HDR i wyszła taka fotografia. Czy z jednego zdjęcia dałoby się wyciągnąć ludzi z cienia? Majstrując w warstwach photoshopa to by się udało, ale wcześniej zrobiłem zdjęcie w jeszcze większym kontraście i w tej sytuacji fotografowałem z podobnym ustawieniem aparatu.

Aparat: Canon EOS 1D Mark IV. Obiektyw: Canon EF 24-105mm f/4L IS USM. Ustawiona ogniskowa obiektywu 24 mm. Ekwiwalent ogniskowej: 31,2 mm. Nastawiona czułość aparatu: ISO 400. Pomiar ekspozycji: wielosegmentowy. Program AE. W funkcjach indywidualnych „Bezpieczny przesuw ekspozycji” ustawiony na „Włącz (czułość ISO)”. Priorytet migawki (Tv) – 1/100 s, przysłona obiektywu f/4,0. Kompensacja ekspozycji: —2 EV. Autobracketing ustawiony na 2 zdjęcia: 0 i +2.0 EV. Format zapisu: RAW. Przestrzeń koloru: Adobe RGB. Do pierwszego zdjęcia aparat wybrał czułość ISO 640, do drugiego ISO 400. Przysłona obiektywu przy pierwszym zdjęciu f/14.0, przy drugim f/22.0. Oprogramowanie: SNS-HDR Professional i PhotoShop CS5 PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.