Amarylis po poprawkach, teraz z wykorzystaniem HDR

Poprzednie zdjęcie amarylisa zrobiłem szybko, jednak nie całkiem dobrze. Gdy nie można porównać fotografii kwiata z kwiatem, błędu nie widać, ale kwiat stoi jednak na stole, obraz mam na ekranie więc chcąc nie chcąc muszę pokornie przyznać się do popełnienia fuszerki i zabrać się raz jeszcze do roboty.  Od wczorajszego dnia amarylis rozwinął się pięknie i teraz pokazuje nie trzy lecz pięć kwiatów, zrobiłem więc nieco inny kadr, będzie drugie zdjęcie. Ale…

Żeby barwy kwiatów na zdjęciu były bliższe barwom kwiatów fotografowanych, postawiłem przy amarylisie Neutralnie Szarą Kartę Kodaka, co po otwarciu zdjęć w Camera RAW pozwoliło ustawić prawidłowy balans bieli i rzeczywiste barwy amarylisa oraz liścia. W Camera RAW wprowadziłem też korektę obiektywu i oba zdjęcia zapisane w formacie TIFF złączyłem w obraz HDR w programie Oloneo PhotoEngine. Na koniec wróciłem ponownie do photoshopa żeby fotografię nieco przyciemnić, skadrować i po zmianie wielkości zapisać w JPEG oraz ostatecznie wyostrzyć.

Aparat: Canon EOS 1D Mark IV. Obiektyw: Canon EF 24—105 mm f/4 L IS USM. Ustawiona ogniskowa obiektywu 90 mm. Ekwiwalent ogniskowej: 117 mm. Filtr UV. Czułość aparatu: ISO 200. Pomiar ekspozycji: wielosegmentowy. Priorytet przysłony obiektywu (Av). Przysłona  f/14.0. Autobracketing ekspozycji +1,3 EV. Szybkość migawki  1,3 s oraz 3,2 s. Statyw. Format zapisu: RAW. Przestrzeń koloru: Adobe RGB. Oprogramowanie: Camera RAW 6.6, Oloneo PhotoEngine i PhotoShop CS5 PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.