„Nowa” książka Michael´a Freeman´a

Wydawnictwo National Geographic wydało książkę Michael´a Freeman´a pt. „Zdjęcia nocne i przy słabym oświetleniu w fotografii cyfrowej. Praktyczny poradnik fotografa”.
Kupiłem natychmiast aby, nie ukrywam, skonfrontować to, co napisał znakomity Michael Freeman, z tym, co sam popełniłem w książce „Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR. Poradnik fotoamatora”.
Nie mam zamiaru porównywać jedną z drugą, odetchnąłem jednak z ulgą, że nie urwałem się z choinki bo ten sam temat podjął Freeman, a ocena obu książek należy do czytelników.
Na jedno jednak zwrócę tu uwagę, bo ważne. Książka Freeman´a pochodzi z roku 2008, i czy naprawdę trzeba czekać 4 lata aby jej tłumaczenie mogło ukazać się w Polsce?
Teraz, przy tak dynamicznym rozwoju fotografii cyfrowej każdy rok przynosi zmiany, często poważne i polski czytelnik powinien mieć dostęp do aktualnej literatury, a nie do literatury historycznej. Odnosi się to niestety nie tylko do książki Freeman´a.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „„Nowa” książka Michael´a Freeman´a

 1. Marek Koteluk pisze:

  W pełni zgadzam się z twierdzeniem że książka o HDR z 2008 wydana w 2012 to już literatura historyczna….:-)
  Co do jej treści się nie wypowiadam bo jej nie czytałem.
  Ta książka może być nawet wartościowa pozycją bo teoria techniki HDR pozostaje niezmienna od wielu lat…Postęp jest tylko w rozwiązaniach sprzętowych i programowych.
  Dla wszystkich żądnych wiedzy z zakresu HDR polecam darmowy przewodnik ze strony :
  http://www.stuckincustoms.com/hdr-tutorial/
  (niestety po angielsku ale od czego jest google translate)
  http://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.stuckincustoms.com%2Fhdr-tutorial%2F

Możliwość komentowania jest wyłączona.